Newsletter
Sign up our newsletter to get update news and article about company.
M120 label maker is a portable Bluetooth thermal printer that can print black and white labels at a speed of 50-70 mm/s. It supports paper sizes of 20-60 mm and has a maximum resolution of 203 x 203 DPI. The label maker is inkless and comes with a lithium battery of 1200 mAh, making it convenient to use on-the-go.The device is compatible with Android and iOS support systems and has features such as pocket printing, portability, and a compact design. It also comes with a 1-year manufacturer warranty. This label maker is perfect for those who need to print labels for their business or personal projects.
Product Features:
Connect with smartphone, support iOS, Android
Super endurance, continuous printing: 3-4h
Consumable paper width: 20-50mm
Portable lithium rechargeable battery
Various label templates
Support multiple languages
Certification: FCC、CCC、 CE、Rohs、IC
| Product Name | AIMO M120 Business Label Maker |
| Print Method | Thermal Printing |
| Color | Black,White |
| Printing Resolution | 203 DPI |
| Max Print Speed | 20-60mm/s |
| Label Size | 57mm×φ50mm |
| Printing Width | 20 – 50 mm |
| Max Print Width | 48mm |
| Support Consumables | Thermal label paper,continuous paper,black label |
| Printing Density | Adjustable gears 1~15 |
| Interface | Bluetooth / USB |
| Product Size | 111mm*86mm*59mm |
| N.W | 225g |
| Package Weight | 516g |
| Battery Capacity | 1200mAh |
| Power Input | 5V=2A |
| Power Supply | MicroUSB / Lithium battery |
| Continuous Working Time | 3-4h |
| Operating System | Android / IOS / Windows7,8,10 |
| Barcode | Support one dimensional code/QR code |
| Instruction Set | ESC/POS/TSPL |
| Material | ABS + Metal |
| Work Environment | 0℃~50℃ |
| Storage Environment | -20℃~60℃ |
| Work Humidity | 20%~85% |
| Storage Humidity | 5%~95% |








| Product Name | AIMO M120 Business Label Maker |
| Print Method | Thermal Printing |
| Color | Black,White |
| Printing Resolution | 203 DPI |
| Max Print Speed | 20-60mm/s |
| Label Size | 57mm×φ50mm |
| Printing Width | 20 – 50 mm |
| Max Print Width | 48mm |
| Support Consumables | Thermal label paper,continuous paper,black label |
| Printing Density | Adjustable gears 1~15 |
| Interface | Bluetooth / USB |
| Product Size | 111mm*86mm*59mm |
| N.W | 225g |
| Package Weight | 516g |
| Battery Capacity | 1200mAh |
| Power Input | 5V=2A |
| Power Supply | MicroUSB / Lithium battery |
| Continuous Working Time | 3-4h |
| Operating System | Android / IOS / Windows7,8,10 |
| Barcode | Support one dimensional code/QR code |
| Instruction Set | ESC/POS/TSPL |
| Material | ABS + Metal |
| Work Environment | 0℃~50℃ |
| Storage Environment | -20℃~60℃ |
| Work Humidity | 20%~85% |
| Storage Humidity | 5%~95% |


M421 thermal printer is AIMO 2025 new design and upgrade label printer, is a compact, portable, wireless thermal label printer for small businesses, home use, or warehouses, printing ink-free on various thermal labels (40-106mm) via Bluetooth or USB for shipping, barcodes, and organization. Key features include a built-in battery.
Product Features:
Red and black label printing.
Wide Label Support: Prints various thermal labels (folded or roll) from 1.57" to 4" (40-106mm) wide, ideal for 4x6 shipping labels.
Portable 4x6 Thermal Paper Compatibility: Designed for portability, the M421 seamlessly prints on 4x6 thermal paper, ideal for on-the-go labeling.
Shaftless paper tray design: Easier paper loading.
Certification: FCC、CCC、 CE、Rohs、IC

AIMO Self-Adhesive Circle Labels, Xmas Gifts Decorations Round Sticker for M110/M108/M122/M120/M220/M200/M150/M421 Label Printer, Holiday Labels for DIY, Greeting Card. These thermal labels let you skip the hassle of handwritten tags—simply print batches of labels easily from your phone. They take the stress out of holiday prep, so you can focus on spreading joy and cheer all season long.
Product Features:
Certification: FCC、 CE、Rohs、IC

D35 is a thermal pocket printer, with fast and easy connection via Bluetooth with smartphone or tablet. It can print barcodes, words, patterns, icons and dates on different types of labels made of eco-friendly material in simple color. There are name label ,price tag , food label ,jewelry label, etc. It is suitable for labeling, storage, marking and more daily tasks. Perfect for home, office, shopping, school, gift, hobby, DIY ,etc.
Product features
1.The Manual cutter to make your paper cut more smoothly.
2.Small and lightweight body, can be put in your pocket or bag, easy to take it anywhere.
3.Working in low noise, the printer does not need ink cartridge when using, low operation cost.
4.Wireless design,10m long distance printing.
5.Multiple style of label tape for choosing
Product parameters
Product size:135*79.6*29.2mm
N.W:164.8g
Printing Speed: 20mm/s
Printing Resolution: 203dpi

M220 label printer equipped with a high-tech thermal print head and never needs ink or toner.
The label makers support print 0.78-3.14 inch width thermal labels, including pre-cut labels, non-precut labels, and transparent labels. For home, office, inventory, store, running a small business, 1D code, QR code, address, mailing, clothing tag, jars, and more labeling, one M220 label maker sticker machine met all needs.
Product Features:
Easy printing with smartphone/tablet.
Fast charging, Super endurance.
Customize labels and stickers.
Massive templates and materials.
Access a variety fonts, icons.
Certification: FCC、CCC、 CE、Rohs、IC
Feel free to contact us if you have any questions. We will get back to you as soon as possible.