Newsletter
Sign up our newsletter to get update news and article about company.

M220 label printer equipped with a high-tech thermal print head and never needs ink or toner.
The label makers support print 0.78-3.14 inch width thermal labels, including pre-cut labels, non-precut labels, and transparent labels. For home, office, inventory, store, running a small business, 1D code, QR code, address, mailing, clothing tag, jars, and more labeling, one M220 label maker sticker machine met all needs.
Product Features:
Easy printing with smartphone/tablet.
Fast charging, Super endurance.
Customize labels and stickers.
Massive templates and materials.
Access a variety fonts, icons.
Certification: FCC、CCC、 CE、Rohs、IC
| Product Name | AIMO M220 Business Label Maker |
| Print Method | Thermal Printing |
| Color | Black,White,Pink,Orange |
| Printing Resolution | 203 DPI |
| Print Speed | 18 mm/s |
| Label Size | 80mm×φ50mm |
| Printing Width | 20-75mm(0.78-3.14 inch) |
| Support Consumables | Thermal label paper Continuous paper Black label |
| Printing Density | Adjustable gears 1~15 |
| Interface | Bluetooth / USB |
| Product Size | 125mm*119mm*62.8mm |
| N.W | 330g |
| Battery Capacity | 2200mAh |
| Power Input | 5V=2A |
| Power Supply | MicroUSB / Lithium battery |
| Continuous Working Time | 3-4h |
| Operating System | Android / IOS / Windows7,8,10 |
| Barcode | Support one dimensional code/QR code |
| Instruction Set | ESC/POS/TSPL |
| Material | ABS + Metal |
| Work Environment | 0℃~50℃ |
| Storage Environment | -20℃~60℃ |
| Work Humidity | 20%~85% |
| Storage Humidity | 5%~95% |
_00.jpg)
–Multiple Features and Templates–
All templates on the app are free, multiple materials and templates for you to use, this sticker printer allows you to design and edit labels easily. One key scanning to add templates, you can easily add text, pictures, barcodes, QR codes, etc., so that your printing is more flexible and convenient.


–Wide Compatibility–
AIMO M220 sticker maker support Bluetooth printing and USB connectivity and are compatible with IOS, Android, Windows and MAC systems.

–Portable and Convenient–
This mini portable printer battery capacity of 2200mAh, a charge can print 36 rolls of labels; the new upgrade of the auto-sleep function allows the printer to stand 180s after the automatic shutdown, in order to save power. The label printer is compact and lightweight, weighing only 0.72lb, more convenient to carry, whether in the office, shop or on the go, M220 mini thermal printer can meet your label printing needs anytime, anywhere

–Multipurpose Printing–
The label maker support 0.78-3.14 inches wide printing for a variety of label printing needs. M220 mini printer can be used in a wide range of applications such as apparel, jewellery, cables, prices, addresses, supermarkets, home filing, office file filing and small businesses.


| Product Name | AIMO M220 Business Label Maker |
| Print Method | Thermal Printing |
| Color | Black,White,Pink,Orange |
| Printing Resolution | 203 DPI |
| Print Speed | 18 mm/s |
| Label Size | 80mm×φ50mm |
| Printing Width | 20-75mm(0.78-3.14 inch) |
| Support Consumables | Thermal label paper Continuous paper Black label |
| Printing Density | Adjustable gears 1~15 |
| Interface | Bluetooth / USB |
| Product Size | 125mm*119mm*62.8mm |
| N.W | 330g |
| Battery Capacity | 2200mAh |
| Power Input | 5V=2A |
| Power Supply | MicroUSB / Lithium battery |
| Continuous Working Time | 3-4h |
| Operating System | Android / IOS / Windows7,8,10 |
| Barcode | Support one dimensional code/QR code |
| Instruction Set | ESC/POS/TSPL |
| Material | ABS + Metal |
| Work Environment | 0℃~50℃ |
| Storage Environment | -20℃~60℃ |
| Work Humidity | 20%~85% |
| Storage Humidity | 5%~95% |
_00.jpg)

M421 thermal printer is AIMO 2025 new design and upgrade label printer, is a compact, portable, wireless thermal label printer for small businesses, home use, or warehouses, printing ink-free on various thermal labels (40-106mm) via Bluetooth or USB for shipping, barcodes, and organization. Key features include a built-in battery.
Product Features:
Red and black label printing.
Wide Label Support: Prints various thermal labels (folded or roll) from 1.57" to 4" (40-106mm) wide, ideal for 4x6 shipping labels.
Portable 4x6 Thermal Paper Compatibility: Designed for portability, the M421 seamlessly prints on 4x6 thermal paper, ideal for on-the-go labeling.
Shaftless paper tray design: Easier paper loading.
Certification: FCC、CCC、 CE、Rohs、IC

M150 Mini Label Printer masterfully blends exquisite aesthetics with premium quality, crafted with sophisticated techniques like electroplating and faux leather texturing. It is a versatile, portable, and easy-to-use thermal label printer, designed to meet the labeling needs of various settings including bakeries, small supermarkets, homes, offices, and small businesses.
Product Features:
Automatic Paper Return: Directly feed paper after powered on, saving paper and no deviation.
Battery and capacity: Uses a lithium battery with a capacity of 1200 mAh for 3-4 hours of continuous printing.
25-50 MM Printing Width : Supports all kinds of labels with widths of 20-50mm.
Certification: FCC、CCC、 CE、Rohs、IC

Tailored for tattoo novices, professionals, and temporary tattoo enthusiasts. Weighing in at just 1 pound with a 2200mAh rechargeable battery, it prints up to 330 sheets per charge, offering unmatched portability and freedom.
Product Features:
Portable Bluetooth Tattoo Printer: 145*70*54mm size and weighing only 450g, allowing you to print anytime, anywhere.
Versatile App: Equipped with AI-powered tattoo designs, a preview function, and an extensive tattoo material library.
Professional Printing Technology: High-definition 203 dpi printing at speeds up to 20mm/s ensures quality and efficiency.
Battery Life: Enjoy long-lasting performance with more than 72 hours of standby time and the ability to print up to 70 meters on a single charge.
Certification:FCC、CCC、 CE、Rohs、IC

M110 Bluetooth Portable Label Printer is a multi-purpose label machine, which has a wide range of uses and involves many industries: Clothing, Food, Telecommunications, Jewelry, School, Home Use and so on. With various app templates, mobile phone editing, you can choose the template according to your needs, and can set up the new size template.
Product Features:
Mini Portable & Wireless:Weighing just 222.8g
Battery and capacity: Uses a lithium battery with a capacity of 1200 mAh for 3-4 hours of continuous printing.
High compatibility: Supports all kinds of labels with widths of 20-50mm.
Certification: FCC、CCC、 CE、Rohs、IC
Feel free to contact us if you have any questions. We will get back to you as soon as possible.