Newsletter
Sign up our newsletter to get update news and article about company.
M150 Mini Label Printer masterfully blends exquisite aesthetics with premium quality, crafted with sophisticated techniques like electroplating and faux leather texturing. It is a versatile, portable, and easy-to-use thermal label printer, designed to meet the labeling needs of various settings including bakeries, small supermarkets, homes, offices, and small businesses.
Product Features:
Automatic Paper Return: Directly feed paper after powered on, saving paper and no deviation.
Battery and capacity: Uses a lithium battery with a capacity of 1200 mAh for 3-4 hours of continuous printing.
25-50 MM Printing Width : Supports all kinds of labels with widths of 20-50mm.
Certification: FCC、CCC、 CE、Rohs、IC
| Product Name | AIMO M150 Retail Label Maker |
| Print Method | Thermal Printing |
| Color | Blue, Red, Black, Green, Yellow |
| Printing Resolution | 203 DPI |
| Print Speed | 50 ppm |
| Label Width | 20-50mm |
| Printing Width | 12mm |
| Interface | Bluetooth / Type-C |
| Product Size | 126.3*88*65mm |
| N.W | 308.2g |
| Battery Capacity | 1200mAh |
| Power Input | 5V=2A |
| Power Supply | Type-C / Lithium battery |
| Material | ABS + Metal |
| Specific Uses For Printer | Business, Home, Personal, Office, School, Children |

— Automatic Paper Return —
M150 portable label maker features an automatic paper rewind function, ensuring the first label is never wasted. Not just a mini label maker, it also serves as a cute retro decoration.

— Printing Width —
M150 Bluetooth label printer can print thermal labels with a width of 0.78″-1.96″ (20-50mm). M150 barcode sticker printer can use white, color, and transparent labels. You can use the functions of Text, Images, Excel, QR Code, and Barcode in the Print Master App to freely create food, address, jars, name, office labels and etc. (Attention: M150 Sticker Maker cannot print 4″ x 6″ labels! )

— Powerful APP – Print Master —
AIMO M150 label maker printer comes with a multifunctional APP. It offers powerful features such as barcode, QR code generation, text input, image capture, voice recognition, PDF and Excel printing, and batch printing. Create various labels from over 400 fonts, 700 templates, and 6000 symbols available.

| Product Name | AIMO M150 Retail Label Maker |
| Print Method | Thermal Printing |
| Color | Blue, Red, Black, Green, Yellow |
| Printing Resolution | 203 DPI |
| Print Speed | 50 ppm |
| Label Width | 20-50mm |
| Printing Width | 12mm |
| Interface | Bluetooth / Type-C |
| Product Size | 126.3*88*65mm |
| N.W | 308.2g |
| Battery Capacity | 1200mAh |
| Power Input | 5V=2A |
| Power Supply | Type-C / Lithium battery |
| Material | ABS + Metal |
| Specific Uses For Printer | Business, Home, Personal, Office, School, Children |


Tailored for tattoo novices, professionals, and temporary tattoo enthusiasts. Weighing in at just 1 pound with a 2200mAh rechargeable battery, it prints up to 330 sheets per charge, offering unmatched portability and freedom.
Product Features:
Portable Bluetooth Tattoo Printer: 145*70*54mm size and weighing only 450g, allowing you to print anytime, anywhere.
Versatile App: Equipped with AI-powered tattoo designs, a preview function, and an extensive tattoo material library.
Professional Printing Technology: High-definition 203 dpi printing at speeds up to 20mm/s ensures quality and efficiency.
Battery Life: Enjoy long-lasting performance with more than 72 hours of standby time and the ability to print up to 70 meters on a single charge.
Certification:FCC、CCC、 CE、Rohs、IC

AIMO D30S label paper is for home/office/retailing and more application.It's suitable for labeling,storing,marking and more endless tasks in daily life.
Product Features:
Certification: FCC、 CE、Rohs、IC

M120 label maker is a portable Bluetooth thermal printer that can print black and white labels at a speed of 50-70 mm/s. It supports paper sizes of 20-60 mm and has a maximum resolution of 203 x 203 DPI. The label maker is inkless and comes with a lithium battery of 1200 mAh, making it convenient to use on-the-go.The device is compatible with Android and iOS support systems and has features such as pocket printing, portability, and a compact design. It also comes with a 1-year manufacturer warranty. This label maker is perfect for those who need to print labels for their business or personal projects.
Product Features:
Connect with smartphone, support iOS, Android
Super endurance, continuous printing: 3-4h
Consumable paper width: 20-50mm
Portable lithium rechargeable battery
Various label templates
Support multiple languages
Certification: FCC、CCC、 CE、Rohs、IC

D30S white label printer is built in 1000 mAh rechargeable battery, can print continuously for 4-5 hours, and it can be used for 2.5 months on a single charge by Micro USB Data andorid interface cable , which saves the trouble of long-term battery purchasing and replacement.
Product features:
Certification: FCC、CCC、 CE、Rohs、IC
Feel free to contact us if you have any questions. We will get back to you as soon as possible.