Newsletter
Sign up our newsletter to get update news and article about company.
M110 Bluetooth Portable Label Printer is a multi-purpose label machine, which has a wide range of uses and involves many industries: Clothing, Food, Telecommunications, Jewelry, School, Home Use and so on. With various app templates, mobile phone editing, you can choose the template according to your needs, and can set up the new size template.
Product Features:
Mini Portable & Wireless:Weighing just 222.8g
Battery and capacity: Uses a lithium battery with a capacity of 1200 mAh for 3-4 hours of continuous printing.
High compatibility: Supports all kinds of labels with widths of 20-50mm.
Certification: FCC、CCC、 CE、Rohs、IC
| Product Name | AIMO M110 Mini Label Printer |
| Print Method | Thermal Printing |
| Color | Black,White,Pink,Orange,Blue |
| Printing Resolution | 203 DPI |
| Print Speed | 30 mm/s |
| Label Width | 20-50mm |
| Printing Width | 12mm |
| Interface | Bluetooth / Type-C |
| Product Size | 114mm*87mm*62mm |
| N.W | 225g |
| Package Weight | 516g |
| Battery Capacity | 1200mAh |
| Power Input | 5V=2A |
| Power Supply | Type-C / Lithium battery |
| Operating System | Android / IOS / Windows 7, 8, 10 |
| Barcode | Support one dimensional code/QR code |
| Instruction Set | ESC / POS |
| Material | ABS + Metal |

Compact and portable: Weighing just 222.8g and measuring 114*87*62mm,It can easily fit into your clothes pocket.

Battery and capacity: Uses a lithium battery with a capacity of 1200 mAh for 3-4 hours of continuous printing.

High compatibility: Supports all kinds of labels with widths of 20-50mm, Supports IOS and Android cell phones and tablets to connect wirelessly through Pinter Master, and can also use the data cable to connect with a computer to print.


Simple operation: 3 seconds to install paper roll, 10 seconds to connect + print a wide range of application scenarios: office, industrial, commercial, home, school, and travel.


| Product Name | AIMO M110 Mini Label Printer |
| Print Method | Thermal Printing |
| Color | Black,White,Pink,Orange,Blue |
| Printing Resolution | 203 DPI |
| Print Speed | 30 mm/s |
| Label Width | 20-50mm |
| Printing Width | 12mm |
| Interface | Bluetooth / Type-C |
| Product Size | 114mm*87mm*62mm |
| N.W | 225g |
| Package Weight | 516g |
| Battery Capacity | 1200mAh |
| Power Input | 5V=2A |
| Power Supply | Type-C / Lithium battery |
| Operating System | Android / IOS / Windows 7, 8, 10 |
| Barcode | Support one dimensional code/QR code |
| Instruction Set | ESC / POS |
| Material | ABS + Metal |


AIMO Self-Adhesive Circle Labels, Xmas Gifts Decorations Round Sticker for M110/M108/M122/M120/M220/M200/M150/M421 Label Printer, Holiday Labels for DIY, Greeting Card. These thermal labels let you skip the hassle of handwritten tags—simply print batches of labels easily from your phone. They take the stress out of holiday prep, so you can focus on spreading joy and cheer all season long.
Product Features:
Certification: FCC、 CE、Rohs、IC

AIMO D30S label paper is for home/office/retailing and more application.It's suitable for labeling,storing,marking and more endless tasks in daily life.
Product Features:
Certification: FCC、 CE、Rohs、IC

D30S white label printer is built in 1000 mAh rechargeable battery, can print continuously for 4-5 hours, and it can be used for 2.5 months on a single charge by Micro USB Data andorid interface cable , which saves the trouble of long-term battery purchasing and replacement.
Product features:
Certification: FCC、CCC、 CE、Rohs、IC

M220 label printer equipped with a high-tech thermal print head and never needs ink or toner.
The label makers support print 0.78-3.14 inch width thermal labels, including pre-cut labels, non-precut labels, and transparent labels. For home, office, inventory, store, running a small business, 1D code, QR code, address, mailing, clothing tag, jars, and more labeling, one M220 label maker sticker machine met all needs.
Product Features:
Easy printing with smartphone/tablet.
Fast charging, Super endurance.
Customize labels and stickers.
Massive templates and materials.
Access a variety fonts, icons.
Certification: FCC、CCC、 CE、Rohs、IC
Feel free to contact us if you have any questions. We will get back to you as soon as possible.