Newsletter
Sign up our newsletter to get update news and article about company.
AIMO D30 Smart Label Maker is a thermal printer that doesn’t require ink, toner, or ribbons. We combine this label maker with the smart device.D30 Printer is only 150g which is lighter than a smartphone. You can easily take it anywhere and enjoy printing, and anywhere else. The sleek, mini design makes the Phomemo D30 labeler a great choice for school, retail store, crafting business, office and home on a budget.
Product features:
Certification: FCC、CCC、 CE、Rohs、IC
| Product Name | AIMO D30 Mini Label Printer |
| Print Method | Thermal Printing |
| Color | Green,White,Pink |
| Printing Resolution | 203 DPI |
| Print Speed | 60 mm/s |
| Printing Format | 6mm, 12mm, 14mm, 15mm |
| Interface | Bluetooth / Type-C |
| Product Size | 136mm*75.5mm*29mm |
| N.W | 155.4g |
| Battery Capacity | 1000mAh |
| Power Input | 5V=2A |
| Power Supply | Type-C / Lithium battery |
| Operating System | Android / IOS |
| Paper type | Continuous Length Tapes,Die Cut Labels, |
| Work Environment | 5°C~45℃ |
| Storage | -20°C~60C |
| Work Humidity | 20%~85% |
–Wireless & Portable–
Mini-size wireless Bluetooth connected D30 label printer for Convenient & Fast printing, easy to create labels from smart mobile devices. Built-in durable and recharge battery for long working time, slide into your pocket, easy to carry anywhere.

–Multiple Label Templates —
Choose from a wide variety of pre-designed templates including 1000+ symbols, 60+ frames, and a variety of fonts, Convenience and saving time. Easy to create various design label stickers from App with Icon, texts, tables, symbols, logos, barcodes, QR codes, images, time, insert Excel, Scan, Ocr, and Voice RECG, it is fun and effortlessly.

–Removed Easily, No Residue Left–
AIMO D30 sticker paper won’t leave residue after easy removal, you don’t need to rack your brains to clean the paste surface.

–One-Stop Shopping–
We have multiple style of label tape for choosing, such as white, color, transparent, circle,price labels.Label size from 0.24 – 0.47 Inch great for price tag, Food date marking, Cable identification, Personal item identification, filing, storage, asset management and more.

–Wide Application–


| Product Name | AIMO D30 Mini Label Printer |
| Print Method | Thermal Printing |
| Color | Green,White,Pink |
| Printing Resolution | 203 DPI |
| Print Speed | 60 mm/s |
| Printing Format | 6mm, 12mm, 14mm, 15mm |
| Interface | Bluetooth / Type-C |
| Product Size | 136mm*75.5mm*29mm |
| N.W | 155.4g |
| Battery Capacity | 1000mAh |
| Power Input | 5V=2A |
| Power Supply | Type-C / Lithium battery |
| Operating System | Android / IOS |
| Paper type | Continuous Length Tapes,Die Cut Labels, |
| Work Environment | 5°C~45℃ |
| Storage | -20°C~60C |
| Work Humidity | 20%~85% |

AIMO A02 MINI Label Printer seamlessly combines a fashionable purple cat design with practical features. This compact wireless thermal printer enables you to easily create custom stickers, study notes, labels, and small photos directly through the companion app.
Ideal for students, families, and creative individuals, it effortlessly supports learning tasks, daily organization, and personal decoration projects.
Product Features:
Adorable & Portable Design: Cute purple cat shape, compact and lightweight.
Various thermal paper: Transparent/Yellow/Blue/Pink/Non-Adhesive Paper/Sticker, offering a variety of types to meet diverse printing needs.
Long-lasting Print Power: 1200mAh lithium battery supports 3-4 hours of use, prints up to 13 rolls labels per charge.
Smart Learning & Study Buddy: Ideal for students and teachers. Print study notes, flashcards, charts, and even scan-and-print diagrams with clarity.
Professional Printing Technology: Achieve 203 dpi high-definition printing at speeds of 7-12mm/s.
Certification: FCC、CCC、 CE、Rohs、IC

AIMO D30S label paper is for home/office/retailing and more application.It's suitable for labeling,storing,marking and more endless tasks in daily life.
Product Features:
Certification: FCC、 CE、Rohs、IC

Eco Friendly Mini Inkless Printer - AIMO T02 pocket printer is thermal printer, you can print directly with AIMO T02 sticker paper without any ink. T02 sticker maker is not only for sticky or non-sticky white thermal paper, but also for color and clear transparent sticker printer paper
Product Features:
Certification:CCC, CE, FCC, RoHS, TELEC,IC ID
OEM Availability:Yes

M220 label printer equipped with a high-tech thermal print head and never needs ink or toner.
The label makers support print 0.78-3.14 inch width thermal labels, including pre-cut labels, non-precut labels, and transparent labels. For home, office, inventory, store, running a small business, 1D code, QR code, address, mailing, clothing tag, jars, and more labeling, one M220 label maker sticker machine met all needs.
Product Features:
Easy printing with smartphone/tablet.
Fast charging, Super endurance.
Customize labels and stickers.
Massive templates and materials.
Access a variety fonts, icons.
Certification: FCC、CCC、 CE、Rohs、IC
Feel free to contact us if you have any questions. We will get back to you as soon as possible.